/>

niedziela, 18 czerwca 2017

Bogowie i Królowie - L. Austin

 Dawno mnie tak nie wciągała żadna książka po prostu ją łyknęłam. Choć miałam wiele obaw co do niej bo przecież sam tytuł wskazuje że to że jest o królach i Bogach więc pewnie trudnym językiem napisana.


Ku mojemu zaskoczeniu książka jest na podstawie kilku fragmentów z pisma świętego dokładnie ze starego testamentu.
w którym jest mowa o królu Achazie i jego synu  Hiskiaszu. Książka wstrząsająca pokazująca okropieństwa tamtych czasów gdy chwaliło się wielu bogów. a chęć władzy, zemsta była na porządku dziennym.
Hiskiasz był małym chłopcem który przeżył wiele strasznych rzeczy jak: ofiarowanie swojego brata jako ofiary dla molocha (sam miał podzielić losy brata na szczęście Pan(Jahwe) go uratował. To był pierwszy cud jakiego dokonał Bóg wobec niego i jego Rodziny.)  uwiezienie jego dziadka Zachariasza i wmawianie wnukowi że jego ukochany dziadek  nie żyje; po zabicie jego mamy czy Wymuszony ślub z kobietą którą mu ojciec znalazł. W ogóle to jak ojciec traktował syna. a raczej jak go nie traktował owszem dał mu guwernanta który miał go uczyć wszystkiego i uczył ale niestety nie wierzył w żadnych bogów ani Boga Jedynego
 Dziadek  Zachariasz zaszczepił w nim chęć poznania Boga. Zasiał ziarenko które pomimo wielkiego bagna w pewnym momencie zaczęło kiełkować.
Gdy Hiskiasz już został królem (po nagłej śmierci ojca) jeszcze na weselu przyszedł do niego prorok który przypomniał mu o Bogu Jahwe i powiedział o tym od czego ma zacząć odbudowywać swój kraj.
Achaz był królem starszym wierzącym w różne bożki składający ofiary z własnych dzieci.  
 był chorym człowiekiem wszędzie widział spiski chęć jego zagłady. Człowiek niespełna rozumu (alkohol i narkotyki robią swoje) zniszczył państwo poprzez sojusz  z asyrejczykami   w sumie to byli niewolnikiem asyrii
        No naprawdę to straszne jak żyło się kiedyś... rety tak bardzo nie doceniamy tego co mamy.
 Jakoś ta książka bardzo do mnie przemówiła i dała zrozumienie jak ważne komu służymy w swym sercu i duszy. Jakie to jest ważne by stać po właściwej stronie...
 z niecierpliwością szukam czy w polsce jest już wydany kolejny tom z tej serii kronik bo jest ich 5 i mam nadzieję że ten następny tom jest kontynuacją tego tomu. i że jest w takim samym klimacie co ta książka.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Rodzinka 2+3 Published @ 2014 by Ipietoon