/>

niedziela, 7 listopada 2004

Książki jednego autora


Moim ulubionym pisarzem jak już kiedyś wspominałam jest Paulo Coelho. W domowej biblioteczce znajduje się kolekcja jego książek / 8, niestety 3 jeszcze nie są wydane w Polsce /. Wszystkie przeczytałam już dawno ale często wracam do nich – ciekawa lektura – polecam gorąco!!!!! Każda książka zawiera wiele cennych myśli które mogą posłużyć jako wskazówki – drogowskazy na życie. Pozwolę sobie przytoczyć z każdej książki myśli do których często powracam. A oto cytaty z książek Paulo Coelho:
~~Alchemik~~
„Nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy tuż przed oczyma. Ludzie nie wierzą w skarby.” 
~~Nad rzeką Piedry usiadłam i płakałam…~~ 
„Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki jaki niesie nam los.”
~~Piąta góra~~
„W naszym życiu przychodzą chwile strapienia i nie można ich uniknąć,
bo zdarzają się nie bez powodu.
– Jakiego powodu ?
– Na to pytanie nie umiemy odpowiedzieć ani przed, ani w chwili, gdy pojawiają się trudności. Dopiero gdy są już za nami, rozumiemy dlaczego stanęły na naszej drodze.”

~~Weronika postanawia umrzeć~~
„być może. W istocie tylko my ponosimy winę za to, co zdarza się w naszym życiu. Wielu ludzi przeszło przez te same trudności, co my, ale zareagowało inaczej. My wybraliśmy prostsze wyjście – własną rzeczywistość.” 
~~Podręcznik wojownika światła~~ 
„Kiedy wojownik ma wątpliwości, woli ponieść klęskę i potem goić swoje rany, ponieważ wie, że jeśli ucieknie, da wrogowi władzę większą, niż on na to zasługuje.”
~~Demon i panna Prym~~ 
„Odgrywanie roli wspaniałomyślnego nadaje się w sam raz dla tych, którzy boją się przyjąć na siebie odpowiedzialność za własne życie. O ileż prościej jest wierzyć w swoją
szlachetność, niż stawić czoło innym i walczyć o swoje prawa.O ileż wygodniej jest wysłuchać obelgi i nie obrazić się, zamiast zdobyć się na odwagę i rzucić do walki z silniejszym przeciwnikiem. Można przecież zawsze udać,że rzucony w nas kamień chybił celu. I tylko nocą – gdy zostajemy sami ze sobą,a nasi bliscy smacznie śpią – tylko nocą możemy w ciszy zapłakać nad własnym tchórzostwem”.

~~Pielgrzym~~ 
„Prawdziwą drogę mądrości poznać można po trzech cechach. Po pierwsze, musi ona zawierać Agape; po wtóre, musi mieć praktyczne zastosowanie w życiu, w przeciwnym razie mądrość staje się bezużyteczna i rdzewieje jak miecz, którego nigdy nie użyłeś. I wreszcie po trzecie, musi być to droga, którą każdy jest w stanie przemierzyć”.
~~Jedenaście minut~~ 
„Życie potrafi być skąpe: mijają dni, tygodnie, miesiące, lata i nic się nie wydarza. A potem uchylamy jakieś drzwi ……. i nagle przez szczelinę wdziera się istna lawina. W jednej chwili nie mamy nic, a już w następnej aż tyle, że trudno sobie z tym poradzić”.
Mam nadzieje, że sięgniecie chociaż po jedną z tych książek i znajdziecie mądrości które przydadzą się w życiu. Życzę ciekawej lektury w te długie jesienne wieczory.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Rodzinka 2+3 Published @ 2014 by Ipietoon