/>

piątek, 13 lutego 2015

Odważ się zacząć na nowo - Anselm Grun


To książka która pokazuję jak zacząć od nowa życie po różnych porażkach życiowych. Czy warto zaczynać od nowa, co to nam da i czy warto się nie poddawać. 
Jak zacząć bo zaczynanie znaczy panowanie nad swoim życiem. Zaczynanie od nowa to również coś nowego nowe doświadczenia, nowe perspektywy. 
Pierwszy raz pokazano mi Boże Narodzenie jako nowy początek. Każda chwila jest dobra żeby zacząć od nowa.


 Ale w tym wszystkim jest najważniejsze przebaczenie... zapomnienie o tym co było by powstało coś nowego by zacząć " Gdy otwieram przed drugim człowiekiem moje serce, wypływająca z niego miłość może przeniknąć wszystko, co jest we mnie i w nim. Dzięki temu konflikty,zamiast niszczyć naszą miłość będą ją umacniać.Zranienia, które sobie zadajemy, nie będą prowadzić do wzajemnych rozliczeń, lecz będą otwierać nas na siebie nawzajem.Pancerz otaczający nasze serca ulegnie skruszeniu. wtedy będziemy mogli przyjmować drugą osobę do własnego serca i wyruszać wraz z nią w drogę, której każdy etap stanie się dla naszego związku nowym początkiem."
Zmartwychwstanie również jest znakiem początku... Pomimo klęski Jezusa (śmierć na krzyżu) po trzech dniach Wstał (Zmartwychwstał) by zacząć na nowo.
Kolejne zaskoczenie to Abraham który według autora jest archetypem nowego początku. "Owo wyjście którego Abraham dokonał na trzy sposoby, szczególnie szczególnie intensywnie rozważyli starożytni mnisi. Na podstawie jego historii uważali, że człowiek musi "wyjść" z krępujących go uzależnień. Musi "wyjść" relacji i determinujących przyzwyczajeń. Musi wreszcie "wyjść" z ograniczających ze swojej przeszłości - w sensie rezygnacji zarówno z rozpamiętywania zranień, których doznał,jak i upajania się wyidealizowanymi obrazami minionych wydarzeń[...] Wiara wzywa nas do ciągłego "wychodzenia" z przeszłością by móc zacząć na nowo. Wiara oznacza wyruszanie z ufnością w drogę ku nowej przyszłości, nawet jeśli się nie wie jak będzie ona wyglądać"

4 komentarze:

FitSzarlottka pisze...

Chyba przeczytam :) Lubie takie książki

Rivulet pisze...

Uwielbiam Gruna :)

Słodko Gorzka pisze...

Nie przepadam za takimi książkami...

czar-życia pisze...

Hmm...może być ciekawa , pozdrawiam

Prześlij komentarz

 

Rodzinka 2+3 Published @ 2014 by Ipietoon