/>

piątek, 30 sierpnia 2013

Drugi dzień integracji w przedszkolu

Mateuszek lepiej już się w nim czuł niestety nadal z nikim się nie chciał bawić tylko mama jak już się zabawił to tylko na chwile i mama musiała być w zasięgu wzroku. Na początku dostał znaczek do przyklejenia z imieniem i nazwiskiem dostał również kolejne strażackie znaczki do kubka, worka na ciuchy w razie „awarii” i taki na szyje by panie wiedziały na początku jak dzieci mają na imię. W drugim dniu integracyjnym (wtorek)  przyszli sami chłopcy.


Mateuszek ślicznie się zabawił ciuchcią dołączył kolega ale nie chciał by się Mati bawił za to chłopca mama wkroczyła i kazała by pozwolił Mateuszkowi też zresztą Mati się pierwszy bawił. Potem dzieci miały posprzątać i ja byłam pod wrażeniem Mati bez problemu zaczął składać zabawki. a innym dzieciom Mamy musiały pomagać i powtarzać że mają sprzątać Pani pochwaliła Mateuszka. Z czego mama była znów dumna. Potem poszli na plac zabaw by dzieci się z nim bardziej oswoiły. W Poniedziałek czeka mnie naprawdę ciekawy czas bo obydwu chłopaków muszę odprowadzić jednego do przedszkola drugiego do żłobka ciekawa jestem jak się wyrobie w czasie jakoś muszę dać radę. Z Pomocą przyjdzie Dziadzio by poczekać z Arkiem kiedy będę odprowadzała Mateuszka do przedszkola. Te przygotowania to naprawdę wielkie wydarzenie. Potem Areczek idzie do żłobka zupełnie nie wiem jak on tam bez Mamy jest jeszcze taki malutki nieporadny, bo Mat był sprytniejszy w tym czasie a on jak na razie taki maluszek choć charakterek też pokazuje.


A ja mama takie plany porządkowe kiedy dzieci pójdą na swoje zajęcia że nie wiem czy mi starczy tygodnia na te porządki. Zaczynając od ciuszków za małych dla Areczka, przeglądzie zabawek chłopaków, myślę również o porządku w piwnicy moich rodziców bo tam wiele moich szpargałów trzeba by przejrzeć coś pewnie wyrzucić. Rzeczy takich jak stare zeszyty, kolekcje psów i innych. Na to sobie daje tydzień zresztą Arka i tak ze żłobka przez pierwsze 2 tygodnie trzeba odbierać o 11 chyba że dziecię się szybciej zaaklimatyzuje to będzie potem dłużej w żłobku. Następnie planuje napisać cv i poszukać Pracy nie wiele tego będzie bo większość domów wczasowych zamyka się w październiku i to na początku. A do sklepu kto przyjmie osobę która nie ma doświadczenia w handlu. No nie wiem jak to wszystko się ułoży pożyjemy zobaczymy.

8 komentarze:

Tata pisze blog pisze...

Pamiętam dni integracyjne mojej córy :) To było przecież wczoraj! :)) Pozdrawiam :))

Mirka C pisze...

Dacie radę :* i trzymam kciuki za pracę.

Rivulet pisze...

Powodzenia dla Was, masz dzielne dzieciaki i na pewno dadzą sobie radę. Trochę spóźnione WSZYSTKIEGO NAJ!!! dla Arusia z okazji urodzin :)) Co do sklepu to sama pracowałam nie mając doświadczenia w handlu, więc głowa do góry, jakaś praca się znajdzie. Ściskam :*

Zwyczajna mama pisze...

powodzenia ;) my też już jesteśmy przedszkolakiem pełną gębą ;)

Malw pisze...

Chłopaki dadzą sobie rade;) a mamuśka może w końcu trochę odpocznie?:) Chociaż daj sobie trochę luzu przez pierwsze dni, a później działaj;p Powodzenia życzę:*

Słodko Gorzka pisze...

Dasz radę :) zaradna babka z ciebie ;)

mm.edukacja@poczta.onet.pl pisze...

będzie dobrze..tylko spokojnie i pomalutku się wszystko ułoży;)Trzymam kciuki:)!!!

Aneta Flow pisze...

Mam nadzieję, że w naszym przedszkolu też będą takie dni...

Prześlij komentarz

 

Rodzinka 2+3 Published @ 2014 by Ipietoon