/>

niedziela, 26 lutego 2017

Edukacyjny spacer

Ten spacer zaczęliśmy od podjechania autem na koniec promenady z stamtąd ulicom w stronę granicy. Po drodze mijaliśmy tablice informacyjne mówiące o zwierzętach, ptakach, roślinności i  o tym jak powstają wydmy.  
Na zdjęciach pokazane były owe rzeczy przy każdej się zatrzymywaliśmy i mówiliśmy co to za zwierzęta itd. Mateusz miał zadanie czytania dużych napisów.  Po drodze do granicy napotkaliśmy szałas w którym chłopaki chcieli zamieszkać.
Kiedy już weszliśmy na plażę zobaczyłam okazję do poszukania bursztynów. Chłopaki chętnie się zaangażowali w poszukiwania i kilka uzbieraliśmy może to nie były wielkie okazy ale za to ile było atrakcji na spacerze. Dzięki temu chłopaki dowiedzieli się jak powstaje bursztyn.  Ten spacer był pełen informacji i ciekawostek.  chłopaki na nim podwójnie skorzystali.


4 komentarze:

BONA pisze...

Gratuluję mądrego organizowania wolnego czasu dzieci:)
ten spacer na pewno chłopcy zapamiętają na długo.
Znaczącą kwestią jest, aby rozbudzać u dzieci – już od najmłodszych lat – zaciekawienie tym, co nas otacza. Zwłaszcza, że małe dzieci mają duże potrzeby poznawcze, zadają mnóstwo pytań i najlepiej chłoną wiedzę.
Widzę, że spełniasz się nie tylko jako dobra mama ale również nauczyciel:)
pozdrawiam, buziaki dla Was

Karolina90 pisze...

Bardzo ciekawa wycieczka, a i widać, że chłopcy byli z niej zadowoleni i coś wynieśli. Pozdrawiam

Katarzyna Rajtar pisze...

Ciekawa wyprawa i rewelacyjne zdjęcia :)
Uwielbiam wymęczyć dzieciaki, później wracamy do domu, wieczorem po prostu wchodzą do łóżek i zasypiają bez marudzenia <3

tygrysimy pisze...

Ruch, świeże powietrze i do tego garść wiedzy - super.

Prześlij komentarz

 

Rodzinka 2+3 Published @ 2014 by Ipietoon